עיצוב חדרי ילדים – כיצד נעצב את החדר לפעוטות, ילדים בגן ויסודי ולילדים מתבגרים
46
rtl,page-template-default,page,page-id-46,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

עיצוב חדרי ילדים – עיצוב חדרי פעוטות, חדרים לילדים בגן ויסודי וחדרי מתבגרים

עיצוב חדרי ילדים הוא תחום המתחלק לכמה חלקים שונים, שכן יש צורך לעיצוב החדר בהתאם לגילו של הילד, צרכיו ושימושיו בחדר בהתאם לגילו והשלב שלו בחיים. לדוגמה, לתינוקות ופעוטות שימושים אחרים בחדר מאשר למתבגרים. עיצוב חדרי ילדים מתחלק לשלוש חלקים מרכזיים – עיצוב חדרי ילדים לפעוטות, עיצוב חדרי ילדים ועיצוב חדרי מתבגרים.

עיצוב חדרי ילדים – פעוטות

עיצוב חדרי ילדים לפעוטות הוא עיצוב המתמקד בעיקר בנוחות החדר, לילד בגיל הזה לא ממש משנה כיצד נראה החדר, כך שהעיצוב הוא בעיקר בשביל ההורים. חשוב שהחדר יהיה נוח לשימוש, עם מעבר חופשי נוח, אוזרי אחסון רבים לאחסון הדברים של הילד ומקום נוח לשבת עבור ההורה בכדי שיוכל להשגיח על הילד במיטתו או לשבת אתו בידיו.

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים עבור ילדים בגיל גן ויסודי, לפני תחילת גיל ההתבגרות, הוא עיצוב בגישה מעט שונה. ישנה התמקדות הן בנוחות השימוש בחדר והן במראה שלו. לילדים בגילאים הללו יש צורך לבטא את עצמם , כך שחשוב לתת להם להחליט בנוגע לדברים בעיצוב החדר, כמו צבע הקירות, כמובן תוך פיקוח והסברה של ההורים בנוגע לצבעים שהם לא כדאי או אסור להשתמש. בעיצוב חדרי ילדים לילדים בגילאים הללו חשוב שיהיה מרחב חופשי רב בחדר, כך שהילד יוכל לשחק על הרצפה ולנוע בקלות בחדר, חשוב לשים לב על עניין הבטיחות בחדר וכן להוסיף לחדר של הילד שולחן נוח עליו הוא יוכל לעסוק בתחביביו וללמוד.

עיצוב חדרי מתבגרים

עיצוב חדרי ילדים למתבגרים הוא עיצוב אליו צריך לגשת בגישה שונה לגמרי, בגיל הזה החדר הוא בעצם הבית של הילד, הוא מבלה בו את רוב שעות היום מעבר לשינה בו. בנוסף, ילדים בגיל הזה מסוגלים כבר לקבל החלטות מסוימות בעצמם ורוצים לבטא את עצמם. לכן, חשוב לתת להם לקבל את ההחלטות בנוגע לעיצוב החדר תוך הכוונת ההורים, חשוב לעצב את החדר שלהם כך שיתאים לכל הצרכים שלהם – שולחן עבודה נוח עם חיבור למחשב לצורך הלימודים ושעות הפנאי, כיסא ישיבה נוח לגב, מיטה מתאימה, ארון וכו’.. לעתים כדאי גם להוסיף ספה, במידה והחדר גדול מספיק, שכן ילדים מתבגרים מאחרים את חבריהם בחדרם לעתים קרובות והספה תאפשר להם מקום ישיבה נוח.