מטבחים ועיצוב פנים – החשיבות בעיצוב מטבחים, עיצוב בעזרת מעצב פנים
51
rtl,page-template-default,page,page-id-51,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

מטבחים ועיצוב פנים- עיצוב בעזרת מעצב פנים, בצורה עצמאית או מוכן מן החנות.

מטבחים ועיצוב פנים

עיצוב פנים של מטבחים הוא חלק חשוב מאוד בשיפוצים ובמראה מהטבח, עיצוב פנים הוא תחום נרחב מאוד בפני עצמו המתמקד בעיצוב חללים פנימיים ואובייקטים שונים – כמו עיצוב סלון, עיצוב מטבחים, עיצוב חדרי ילדים ועוד.. עיצוב פנים הוא בעצם מכלול כל האלמנטים השונים במרחב, אך הוא לא בהכרח אומר שבחירה ברהיטים הכי יפים והצבעים הכי מגניבים תיצור עיצוב יפה. במקרים רבים, זה יגרום לתוצאה ההפוכה, מראה עמוס ובלגן בעיניים. עיצוב פנים הוא שילוב מכלול הפריטים והאלמנטים שבמרחב כל שהם מתאימים אחד לשני ומשתלבים בצורה טבעית, שילוב זה יוצר עיצוב פנים מוצלח. כך לדוגמה, בעיצוב מטבחים, שילוב נכון של צבעי הקירות, הריצוף, הצבעים והסוגים של הדלתות של הארונות, הידיות וכדוגמה, ייצור מטבח מעוצב ויפה.

עיצוב מטבחים בעזרת איש מקצוע או לבד?

ניתן לבצע עיצוב מטבחים או עיצוב פנים של כל חלל או חדר בבית בצורה עצמאית או בעזרת אנשי מקצוע, אנשי המקצוע שמתעסקים בעיצוב פנים ועיצוב מטבחים נקראים מעצבי פנים. ניתן להפוך למעצב פנים על ידי הסמכת תעודה של קורס או על ידי התמחות בתור אדריכל. ברוב המקרים אין צורך באיש מקצוע, שכן יש מקורות רבים מהם ניתן לשאוב השראה – אינטרנט, מגזינים, טלוויזיה ועוד..

עיצוב מטבח מוכן מהחנות

עיצוב מטבחים הוא תחום נפוץ מאוד, אנשים רבים מחליטים לשפץ ולעצב את המטבח בדירה חדשה אליה עוברים, או כאשר הם מחליטים לשפץ דירה ישנה ולרענן את המראה והאווירה בה. למטבחים השפעה גדולה על האווירה והעיצוב בשאר הדירה, במיוחד כשברוב הדירות בישראל המטבח לא מופרד מן הסלון ונראה לעין בעת כניסה לבית. עיצוב מטבחים גם מנעים את הזמן בעת הבישול והאפייה במטבח. ברוב המקרים כאשר מדובר מעיצוב מבטחים, אנשים לא מעצבים את המטבח שלהם בעיצוב אישי לבד או בעזרת איש מקצוע. לרוב הם הולכים לחנויות כמו איקאה וקונים משם סט מטבח שלם ומעוצב מראש, זה אמנם אומר מטבח פחות ייחודי אך זה מוזיל עלויות ומספק מטבח מעוצב ויפה . ישנם סגנונות רבים של מטבחים וחומרים מגוונים בהם משתמשים לעיצוב ובניית מטבחים, המטבחים הנפוצים ביותר בישראל הם מטבחים מודרניים, מטבחים כפרים ומטבחים בסגנון וינטג’. החומרים הנפוצים ביותר בשימוש לעיצוב מטבחים ובנייתם הם סנדוויץ’, עץ מלא ונסורת מודבקת.