פיזיותרפיה לרצפת האגן אצל ילדים

תפקוד לקוי באזור רצפת האגן מאפיין לא מעט ילדות וילדים בטווח גילאים רחב יחסית. בעיות באזור זה של הגוף עשויות לבוא לכדי ביטוי בשלל תופעות שונות, בין השאר בעיות בעשיית צרכים ופיתוח שליטה מלאה על הסוגרים, קשיי גמילה ממושכים ועוד. מאחר ובעיות ברצפת האגן עלולות לגרום לבעיות שונות ומשמעותיות, אשר בתורן עשויות להשפיע גם על ההתפתחות בהקשרים אחרים, חשוב להכיר כי קיימות שיטות טיפול יעילות לבעיות אלו. בפרט, מומלץ להכיר ולנסות את האפשרות של פיזיותרפיה לרצפת האגן אצל ילדים.

מהי רצפת האגן ומדוע היא חשובה כל כך (גם) אצל ילדים?

רצפת האגן הוא האזור התחתון של האגן, בפתח הנוצר בין עצמות האגן וממוקם בסביבת אזור המפשעה. ממש מעל לרצפת האגן ממוקמות כמה מהמערכות החשובות ביותר של הגוף, דוגמת מערכת העיכול, מערכת השתן ומערכת הרבייה. את רצפת האגן ניתן לתאר כאוסף של רקמות, שרירים, עצבים וכלי דם אשר יוצרים סוג של ערסל גמיש הנמצא בחלקו התחתון של האגן. "ערסל" זה משחק תפקיד חשוב ביותר בייצוב מרכז הגוף והחזקתו.

רצפת האגן היא אחד האזורים/חלקים החשובים ביותר בגוף בכל גיל, אך כאשר מדובר בילדים עיקר ההשפעות קשורות למערכות עשיית הצרכים שלנו. כשאנחנו מתאפקים מעשיית צרכים, אנו למעשה מפעילים את שרירי קרקעית/רצפת האגן. ילדים הסובלים מבעיות ברצפת האגן עלולים לפתח בעיות שונות הקשורות לעשיית הצרכים, בעיות אשר עלולות להחמיר ולהפוך משמעותיות במידה ולא מטפלים בהן כראוי.

מה כוללים טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן לילדים?

Junior Therapy מעניקים שירותי שיקום ביתי פרטי לילדים ופעוטות, הטיפולים כוללים טיפולי ריפוי בעיסוק לילדים, פיזיותרפיה לילדים וקלינאית תקשורת לילדים.

על מנת להציע טיפול מקצועי ואפקטיבי עבור בעיות בשליטה על הצרכים (ו/או באופן כללי) ברצפת האגן בקרב ילדים, יש קודם לבצע בדיקה, אבחון והערכה מקצועית של המצב, שלב זה נעשה על ידי שיחה עם הילד וביצוע בדיקה של תפקוד שרירי האגן – הכל בדיקות ידידותיות ומותאמות לילדים, כמובן. שלב זה כולל מתן הסבר מפורט לילד ולהורים, ושיתוף מלא שלהם במצב. לאחר ביצוע אבחון והערכה מקצועית ניתן לקבוע תכנית טיפולים עבור הילד, ולבצע מעקב והערכה רציפים לצורך קביעת המשך הטיפול, כמו גם שינויו לאורך זמן, במידת הצורך.

ייעוץ, אבחון והערכה לקראת קביעת טיפול פיזיותרפיה לרצפת האגן לילדים

במידה ואחד הילדים סובלים מבעיות שונות העשויות להצריך טיפול פיזיותרפיה לרצפת האגן, אנא צרו עימנו קשר בהקדם לקבלת ייעוץ מקצועי וקביעת פגישה לאבחון והערכת מצב. כך נוכל להתאים את תכנית הטיפולים המתאימה ביותר עבור הילד, ולהעלות אותו במהרה על המסלול לשיפור והמשך התפתחות תקינה ובריאה.

תוכלו ליצור קשר טלפוני עם Junior Therapy שיקום ביתי פרטי לילדים ופעוטות, בטלפון מספר: 077-9966220 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://junior-therapy.co.il/.

כיצד תרכשו בצורה נכונה סנדלי צעד ראשון?

נעלי צעד ראשון מהוות נעליים חשובות ביותר להתפתחות התקינה של כף הרגל. הן מסייעות בעיצוב ופיתוח של הרגליים הרגות של הילדים בצורה טבעית. חשוב שתדעו

הילד מגן לך על המחשב

רבים מאיתנו רוצים להגן על ילדינו בשימוש באינטרנט עם זאת, לא תמיד יש לנו את הידע המקיף כדי לדעת את הסכנות ואיך למצוא אותם. ילדים

לפרסום כתבה באתר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

קידום אתרי וורדפרס

קידום אורגני הוא טכניקת שיווק הנשענת על מפה לאוזן, כולל מדיה חברתית וערוצים מקוונים אחרים. זה לא כולל פרסום בתשלום. קידום העסק שלך באמצעות קידום